دوره آشنایی با مدیریت قراردادهای بالادستی نفت و گاز
شنبه ٩ اردیبهشت ١۴٠۲ - ١١:١۴
طی سال جاری انجام شد؛

برگزاری دوره آشنایی با مدیریت قراردادهای بالادستی نفت و گاز

چاپنسخه چاپی

به همت نماینده کارفرما در طرح‌های توسعه‌ای بند (ق)، دوره آموزشی آشنایی با مدیریت قراردادهای بالادستی نفت و گاز در روزهای ۲٩ فروردین و ۵و١۲ اردیبهشت‌ماه ١۴٠۲ به‌مدت ١٦ ساعت، برای همکاران شاغل در مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی، در سالن جلسات شماره ۲ ساختمان مرکزی سوم شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.

به گزارش نماینده کارفرما در طرح‌های توسعه‌ای بند (ق)؛ این دوره با تدریس دکتر علیرضا تقی‌پور و با هدف تقویت دانش و آشنایی همکاران ذی‌ربط در مدیریت برنامه ریزی‌تلفیقی با انواع قراردادهای بالادستی نفت با تمرکز بر قرارداد جدید نفتی ایران موسوم به IPC اجرا شد.

در این دوره آموزشی ٣ روزه، مدرس با ارائه مثال‌های عملی به تشریح رئوس مطالبی با عناوین« طرح سوال از روش تدارک سه واقعی پروژه بالادستی و میان‌دستی »،« تاریخچه و وضعیت قراردادهای نفت و گاز ایران »، « اقتصاد نفت و گاز و اهمیت توسعه میادین »، « قراردادهای بالادستی نفت و گاز »، « قراردادهای امتیازی نسل قدیم و نسل جدید (مدرن) »، « قراردادهای مشارکت در تولید (تقسیم تولید) »، « قراردادهای بیع متقابل » و « الگوی قراردادهای نوین ایران (IPC) » پرداختند و در بخش پایانی نیز، به ابهامات و پرسش‌های همکاران پاسخ دادند.

گفتنی است؛ علیرضا تقی‌پور دارای مدرک دکترای مدیریت قراردادهای بین‌المللی نفت و گاز از دانشگاه علامه طباطبایی بوده و هم‌اینک در سمت مسوول نظارت بر اجرای نظام‌های ایجاد طرح‌ها در مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی مشغول به‌کار می‌باشد. وی همچنین عضو اصلی و دبیر کمیته مذاکرات توسعه میادین نفتی شرکت ملی نفت، عضو کمیته ارزیابی صلاحیت شرکت‌های متقاضی اکتشاف و تولید و عضو کمیته فنی بازرگانی شرکت ملی نفت می‌باشد.

دوره مدیریت قراردادهای بالادستی نفت و گازدوره مدیریت قراردادهای بالادستی نفت و گاز

منوی اصلی: