بهداشت روان

۹:٠۵ - دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۲

برگزاري دوره آموزشي "بهداشت روان" در مديريت برنامه‌ريزي تلفيقي

چاپنسخه چاپی


منوچهر روئي مياب، رئيس امور هماهنگي اداري و مالي مديريت برنامه ريزي تلفيقي اعلام نمود : در دي ماه ۱۳۹۲ دوره آموزشي " بهداشت روان فردي، نحوه صحيح رفتار با همكاران و استفاده از تكنيك‌هاي كاربردي روابط اجتماعي در سطح خانواده و اجتماع " در سالن جلسات مديريت برنامه‌ريزي تلفيقي واقع در ساختمان مركزي سوم شركت ملي نفت ايران برگزار گرديد.

برگزاري اين دوره در راستاي اهميت جايگاه نيروي انساني به عنوان بزرگترين سرمايه سازمان و پيشگيري از مشكلات فردي و شغلي آنان، بنا به درخواست مديريت برنامه ريزي تلفيقي، توسط رئيس مركز خدمات مشاوره اي صنعت نفت انجام گرديد.

لازم به ذكر است اولين دوره اين جلسات، آبان ماه ۱۳۹۱ با عنوان "كارگاه روان‌شناسي شغلي در محل كار و مشاوره در سازمان" در مديريت برنامه ريزي تلفيقي و با اعلام آمادگي مركز خدمات مشاوره‌اي صنعت نفت برگزار شد.

آقاي ميرشريفا در اين دوره، آشنايي با روش‌هاي پيشگيري از ابتلا به بيماري‌هاي رواني، ناشي از ارتباط تنگاتنگ شغل و زندگي را برشمرد و گفت : "مهمترين روش‌ پيشگيري، كنترل عوامل دروني در خود شخص مي باشد و پيش‌نياز ضروري آن، شناخت نقاط ضعف و قوت فردي و پي بردن به نقش "من" در حفظ سلامت است".

ايشان در ادامه گفتند: درمان بيماري هاي رواني بسيار زمانبر و سخت است لذا بهتر است آموخته هاي قبلي خود را كه گاهاً صحيح نمي باشند؛ از طريق آموزش، اصلاح و بروز نموده و در زمينه مهارت هاي زندگي آموزش هاي لازم را ببينيم تا احتمال ابتلا به بيماري هاي رواني را در خود كاهش دهيم.

همچنين ميرشريفا داشتن ارتباط موثر در تعاملات روزمره را لازمه حفظ سلامت رواني فرد دانست و تنهايي را عاملي براي شروع بيماري رواني برشمرد و گفت: ارتباط مؤثر با خالق، همنوع و طبيعت و رعايت اصول هر يك از اين ارتباطات، از ضروريات زندگي مي‌باشد.

گفتني است در اين دوره كه سه ساعت به طول انجاميد، ۲۵ نفر از كاركنان اين مديريت شركت نمودند كه با فراگيري آموزش هاي لازم، شيوه هاي پيشگيري از اختلالات رواني و رعايت بهداشت روان، نحوه صحيح رفتار و برخورد اجتماعي با اطرافيان را فرا گرفتند.