فرهاد ايزدجو: نخستین سکوی فازهای ٢٤-٢٢ پارس جنوبی آماده نصب می‌شود

١۵:۴٧ - سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹٧
مجری طرح توسعه فازهای ۲۲-۲۴ پارس جنوبی؛

نخستین سکوی فازهای ٢٤-٢٢ پارس جنوبی آماده نصب می‌شودنخستین سکوی طرح توسعه فازهای ۲۲-۲۴ پارس جنوبی در نیمه دوم اردیبهشت، آماده نصب در موقعیت مخزنی خود می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، فرهاد ایزدجو، مجری طرح توسعه فازهای ۲۲-۲۴ پارس جنوبی با اشاره به عملیات بارگیری سکوی ۲۲ در اسفندماه سال گذشته از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) گفت: عملیات مهاربندی سکوی ۲۲ با پیشرفت بیش از ۹۹ درصد رو به اتمام است و در نیمه دوم اردیبهشت برای نصب در موقعیت خود راهی آب‌های خلیج فارس می‌شود.


وی با اشاره به ساخت سه سکوی دریایی دیگر این فاز در شرکت صنایع دریایی ایران افزود: در حال حاضر سکوی ۲۴A از پیشرفت ۹۴.۳ درصدی برخوردار است و در نوبت دوم بارگیری و نصب قرار دارد.


فرهاد ایزدجو پیشرفت ساخت دو سکوی دیگر ۲۳ و ۲۴B طرح توسعه فازهای ۲۲-۲۴ پارس جنوبی را به ترتیب ۹۱ و ۸۲.۶۵ درصد اعلام کرد و افزود: در مجموع ساخت سکوهای دریایی این فاز به پیشرفت ۸۶.۱۸ درصدی رسیده است.


بر اساس این گزارش، عملیات انتقال عرشه ٢٢ طرح توسعه فاز های ٢٤-٢٢ پارس جنوبی ١٧اسفندماه سال گذشته از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) آغاز شد و عملیات مهاربندی آن هم‌اکنون مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد.


با بهره‌برداری از نخستین سکوی دریایی طرح توسعه فاز های ٢٤-٢٢ پارس جنوبی، روزانه ١٤میلیون مترمکعب گاز غنی از مخزن پارس جنوبی استخراج می‌شود که پس از انتقال به پالایشگاه این فاز و انجام عملیات شیرین‌سازی به شبکه سراسری گاز منتقل خواهد شد.


منبع: پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران