آخرین وضعیت ارائه خدمات بیمه به فرزندان ذکور بالای ۲۲ سال تشریح شد

۹:۵۹ - دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹٧
از سوی مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت؛

آخرین وضعیت ارائه خدمات بیمه به فرزندان ذکور بالای ۲۲ سال تشریح شد


مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت گفت: در صورت تصمیم جدید در تدوین مقررات، این سازمان باز هم این آمادگی را دارد که خدمات بیمه را به فرزندان ذکور بالای ۲۲ سال کارکنان صنعت نفت ارائه دهد.


حبیب الله سمیع با اعلام این خبر بیان کرد: در سال ۹۶ از سوی تدوین مقررات وزارت نفت دستور العمل پرداخت سرانه به شرکت ها ابلاغ نشد اما سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تا اول اسفند ماه ۱۳۹۶ به فرزندان ذکور بالای ۲۲ سال ارائه خدمات را ادامه داد اما با توجه به عدم پرداخت سرانه از سوی شرکت ها، با طرح موضوع در هیأت مدیره این سازمان تصمیم بر قطع ارائه خدمات به این گروه شد.


وی با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۸۸ گفت: طی این مصوبه فرزندان ذکور بالای ۲۲ سال فاقد شغل، می توانند تحت پوشش بیمه درمانی والدین قرار گیرند؛ وزارت نفت نیز در این موضوع پیش قدم شد و طبق مصوبه هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران به شرط پرداخت ۲ هزار و ۷۵۰ تومان در ماه توسط فرد شاغل و ۲/۲ درصد سرانه از جانب شرکت کارفرما به سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، می توانند از خدمات درمانی استفاده کنند.


سمیع افزود: تا سال ۱۳۹۱ این سرانه پرداخت می شد اما بعد از آن متوقف شد، با این حال سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به ارائه خدمات ادامه داده است. در سال ۹۳ بعد از پذیرش مسئولیت به عنوان مدیرعامل سازمان پیگیر پرداخت سرانه از شرکت ها شدم.


وی تصریح کرد: سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت توسط سرانه های پرداختی شرکت ها اداره می شود و به جمعیت تحت پوشش خدمات ارائه می دهد و بالطبع نباید برای ارائه خدمات به فرزندان ذکور بالای ۲۲ سال، از سرانه دیگر اعضا خانواده استفاده شود؛ شایان ذکر است، جمعیت بالای ۲۲ سال فرزندان ذکور نزدیک به ۲۳ هزار نفر است که ۱۷ هزار نفر شامل فرزند کارکنان بازنشسته هستند.


منبع: پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران