تعمیر خط لوله انتقال گاز سرخون - توانیر

۱۴:۱٧ - دوشنبه ١۲ خرداد ۱۳۹۹


خط لوله انتقال گاز سرخون - توانیر تعمیر شدسرپرست منطقه ۶ عملیات انتقال گاز از پایان موفقیت‌آمیز تعمیرات خط لوله سرخون - توانیر در هفت نقطه با ۶ گروه عملیاتی در کمتر از ۱۵ ساعت خبرداد.

علیرضا عربلو، درباره این عملیات گفت: با توجه به نتایج پیگرانی هوشمند و با هدف ایمن‌سازی خط لوله سرخون - توانیر و همین‌طور تاب‌آوری شبکه و انتقال گاز پالایش گاز سرخون به مصارف صنعتی و خانگی شهر بندرعباس، این عملیات در هفت نقطه و با ۶ گروه عملیاتی و کاری برنامه‌ریزی شد.

وی افزود: برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسی‌شده در راستای اطمینان از انجام به‌موقع کار با توجه به محدودیت‌های تأمین گاز مصارف خانگی شبکه شهری و سی‌ان‌جی سطح شهر بندرعباس از نکات بارز این عملیات بود. رعایت و توجه کامل به مسائل ایمنی به عنوان اصل مهم در کارهای ریسکی شامل جابه‌جایی لوله، جوشکاری، تعمیرات، تخلیه گاز نیز از دیگر نکات مهم این تعمیرات بود.

سرپرست منطقه ۶ عملیات انتقال گاز با بیان اینکه انجام تعمیرات تعویض لوله، افزون بر برطرف کردن معایب خطوط، بهره‌وری انتقال مستمر و پایدار گاز را نیز افزایش می‌دهد، تصریح کرد: برنامه و تعمیرات به‌موقع، مناسب و صحیح به بهینه کردن عملکرد و کارآیی خط لوله کمک مؤثری می‌کند و سبب ارتقای ایمنی و حفظ محیط زیست می‌شود.


منبع: شانا