مخزن بنگستان واحد بهره برداری مارون ۳ ترمیم و بهسازی شد

١۲:۳۵ - سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹٦
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون؛

مخزن بنگستان واحد بهره برداری مارون ۳ ترمیم و بهسازی شدمخزن بنگستان واحد بهره برداری مجتمع صنعتی شماره ۳ شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون مورد ترمیم و بهسازی قرار گرفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون گفت: مخزن بنگستان با ظرفیت عملیاتی معادل ۴۰ هزار بشکه در روز و با وزن تقریبی۵۰ تن، یکی از مهمترین مخازن این شرکت در زمینه نگهداری نفت ترش خروجی از برج گوگردزدا است.


جهانگیر پورهنگ افزود: بهره برداری مستمر از مخزن بنگستان سبب از بین رفتن لایه های زیرین خاکی کف و انحراف مخزن از راستای قائم شده بود به همین دلیل تصمیم بر این گرفته شد که مخزن از سرویس خارج شود.


وی با بیان اینکه ترمیم و بهسازی مخزن ذخیر ه سازی نفت برای اولین بار در مجموعه مناطق نفتخیز جنوب اجرایی شده است، اذعان کرد: ابتدا مخزن بنگستان بدون تخریب، از کورس اول جداسازی شده و پس از انتقال به وسیله دو دستگاه جرثقیل ۸۰ تن، فونداسیون جدید احداث و با اجرای ورق کف و کورس اول، مخزن مجدداً حمل و در محل قبلی نصب شد.


پورهنگ یادآور شد: این پروژه با هزینه ای حدود ۲ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال در مدت زمان ۶ ماه انجام شد که در مقایسه با مدت زمان بیش از یکسال و صرف هزینه ای بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال جهت ساخت مخزن جدید، در زمان و هزینه صرفه جویی شده است.


منبع: پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران