پیمانکاران، تجهیزات نفت و گاز را از سازندگان داخلی تامین کنند
بيژن عاليپور: پیمانکاران، تجهیزات نفت و گاز را از سازندگان داخلی تامین کنند

١٦:۲۲ - يكشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹٧
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب؛

پیمانکاران، تجهیزات نفت و گاز را از سازندگان داخلی تامین کنندمدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: پیمانکاران موظفند کالاها و تجهیزات مورد نیاز خود را از منابع داخلی تامین کنند.

بیژن عالی‌پور در نشست با نمایندگان تشکلها و انجمن های صنفی کارفرمایی استان خوزستان افزود: با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «حمایت از کالای ایرانی»، حمایت همه جانبه از سازندگان و پیمانکاران داخلی به ویژه در استان خوزستان از اولویتهای شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است.

عالی‌پور با اشاره به اجرای طرح توسعه ۲۸ مخزن نفتی عنوان کرد: در این طرحها همه پیمانکاران موظفند همه کالاها و تجهیزات نفت و گاز و هر آنچه را در داخل کشور تولید می شود از منابع داخلی تامین کنند و این موضوع در اسناد مناقصه درج شده و آنها ملزم به رعایت آن هستند.

وی با اشاره به این‌که هم اکنون ۴۰ درصد از قطعات و تجهیزات مورد نیاز، در استان خوزستان و ۸۰ درصد آن در کل کشور تولید می شود، از همکاری موثر سازندگان و پیمانکاران داخلی با شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب قدردانی کرد.

در ادامه این نشست، محمدهادی قنوات، رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایی استان خوزستان ضمن معرفی این کانون، به بیان مشکلات پیمانکاران و سازندگان و انتظارات آن ها از مناطق نفتخیز جنوب پرداخت.


منبع: شانا