ایفای مسئولیت های اجتماعی و محرومیت زدایی دغدغه جدی صنعت نفت

۸:۴۲ - سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹٧
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران؛

ایفای مسئولیت های اجتماعی و محرومیت زدایی دغدغه جدی صنعت نفت است


مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ایفای مسئولیتهای اجتماعی و محرومیت زدایی را دغدغه جدی صنعت نفت دانست و افزود: ایفای مسئولیت های اجتماعی از جمله استانداردهای توسعه در دنیا است و باید با توجه به منابعی که در اختیار است راهبری درستی را برای این منظور اتخاذ کرد تا به خواسته های مردم در حوزه اجتماعی جامه عمل پوشانده شود.


نشست تودیع محسن امیریان و معارفه عبدالحمید امامی، مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز عصر روز دوشنبه (۲۱ خرداد ۱۳۹۷) در سالن جلسات هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.


علی کاردر در این مراسم با بیان اینکه مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز در این مدت به شکل مهندسی اداره می شد، گفت: با توجه به اینکه فعالیت های این مدیریت بیشتر جنبه نظارتی دارد، از اهمیت بالایی برخوردار است و خوشبختانه با ساختاری که در چند سال اخیر شکل گرفته بود شاهد گزارش‎های سو مدیریت در این واحد نبودیم.


وی به انتظارات مردم در حوزه اجتماعی از وزارت نفت اشاره کرد و افزود: خواسته های مردم در حوزه اجتماعی بر حق است اما با توجه به حجم بالای این خواسته ها و منابع مالی محدود، مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی مسئولیت سختی همواره داشته است.


کاردر با بیان اینکه محرومیت زدایی به طور جدی دغدغه وزارت نفت است، گفت: این دغدغه هیچوقت از دل و ذهن ما نمی رود و با وجود تولید نفت که مأموریت اصلی ما است، این مأموریت جانبی همواره مورد توجه است و هر زمان منابع مالی آزادی داشته باشیم به این موضوع توجه ویژه داریم.


وی به تخصیص ۴ درصد از منابع ۷ میلیارد دلاری که برای توسعه میادین نفتی اختصاص داده شده به منظور عمران مناطق نفتخیز اشاره کرد و گفت: این میزان بسیار چشمگیر است و می تواند برای عمران مناطق نفتخیز کمک قابل توجهی باشد.


کاردر ارتباط با دستگاه های مختلف دولتی و غیردولتی را از ویژگی های برجسته مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفتخیز عنوان کرد و گفت: برای این منظور انتظار داریم مدیریت جدید ارتباطاتی که از گذشته با دستگاه های مختلف وجود داشته را توسعه دهد و برای پیشبرد اهداف به کار گیرد.


امامی: تحقق مسئولیت های اجتماعی اجر معنوی در پی دارد/ بازنشسته نیستم

عبدالحمید امامی، مدیر جدید نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفتخیز نیز در این جلسه با بیان اینکه مسئولیت های اجتماعی و کمک به عمران مناطق نفتخیز اقدام خداپسندانه است، گفت: امیدوارم بتوانم در این مسئولیت روند توسعه و پیشرفت گذشته را حفظ کنم.


وی از مسئولیت های پیشین خود در وزارت کشور، سازمان برنامه، وزارت نیرو، پتروشیمی و همچنین یک دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی یاد کرد و گفت: با ارتباطاتی که در این مسئولیت ها داشتم توانستم با سازمان های مختلف از جمله صندوق توسعه ملی، بانک مرکزی و ... همکاری ها و ارتباطاتی ایجاد کنم و به امید خدا در مسئولیت جدید نیز بتوانم این ارتباطات را در خدمت به صمعت نفت به کار گیرم.


امامی با بیان اینکه برخی رسانه ها در چند روز اخیر مطالبی را در مورد وی منتشر کرده اند، گفت: برخلاف گفته این رسانه ها من افتخار همکاری با مهندس زنگنه را در وزارت نیرو نداشتم و هنوز ۲ سال تا زمان بازنشستگی فرصت دارم، بنابراین مطلب این رسانه ها در ارتباط با بازنشستگی من نیز صحیح نیست.


در پایان این مراسم از تلاش ها و زحمات محسن امیریان در مدت تصدی این سمت قدردانی شد. امیریان در این نشست از همکاری وزیر نفت، اعضای هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران و همچنین کارکنان واحد نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفتخیز در پیشبرد اهداف اجتماعی تقدیر و تشکر کرد.


منبع: پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران