دستیابی به دانش تعمیر و بازسازی رگلاتورهای ایستگاه تزریق گاز آغاجاری
دستیابی به دانش تعمیر و بازسازی رگلاتورهای ایستگاه تزریق گاز آغاجاری

١۲:۵۲ - دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹٧
مدیرعملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری؛

دستیابی به دانش تعمیر و بازسازی رگلاتورهای ایستگاه تزریق گاز آغاجاری

مدیرعملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری از دستیابی به دانش تعمیر و بازسازی رگلاتورهای فشار بالای پنلهای الکترو هیدرولیک سرچاهی (مدلGLD۱۵MK۷/HYDوGHP۱۵MK۷/HYD) ایستگاه تزریق گاز آغاجاری برای نخستین بار در سطح مناطق نفتخیز جنوب خبر داد.

محمدرضا گودرزی گفت: ایستگاه تزریق گاز آغاجاری به عنوان بزرگ‌ترین طرح تزریق گاز خاورمیانه، دارای ۲۲ حلقه چاه تزریق گاز است که برای کنترل این چاه ها از پنلهای الکتروهیدرولیک با تجهیزات ساخت کشورهای خارجی استفاده شده و هر پنل دارای هشت رگلاتور است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود و نبود تجهیزات و قطعات فرآیندی و بروز مشکلات فراوان عملیاتی، کارشناسان این شرکت در مسیر جلوگیری از توقف تزریق گاز به میدان آغاجاری با مطالعه و تلاش موفق شدند برای نخستین بار با استفاده از امکانات داخلی به دانش بومی تعمیر و بازسازی این نوع رگلاتورها دست یابند.

گودرزی افزود: انجام تعمیرات توسط کارشناسان داخلی افزون بر خودکفایی در بازسازی این رگلاتورها، سود و صرفه اقتصادی قابل توجهی را به همراه دارد و از خروج ارز از کشور برای تهیه این دستگاه ها جلوگیری می شود.

مدیر عملیات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز آغاجاری اظهار کرد: این شرکت به منظور شکوفایی و بالندگی کشور، قطع وابستگی به منابع خارجی و رفع مشکلات و موانع موجود در مسیر توسعه اقتصادی و حمایت از کالای ایرانی اقدامهای لازم را در یک سال اخیر انجام داده است که از آن جمله می توان به طراحی، ساخت و تعمیر حدود ۴ هزار قطعه از انواع ماشین‌آلات با مشارکت سازندگان داخلی اشاره کرد.


منبع: شانا