اجرای ۵۰ قرارداد جاری با سازندگان داخلی در شرکت ملی حفاری
اجرای ۵۰ قرارداد جاری با سازندگان داخلی در شرکت ملی حفاری

١۴:٠٠ - چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹٧
سرپرست مدیریت بازسازی و ارتقای دستگاه ها و تجهیزات حفاری و خدمات جنبی؛

اجرای ۵۰ قرارداد جاری با سازندگان داخلی در شرکت ملی حفاریسرپرست مدیریت بازسازی و ارتقای دستگاه ها و تجهیزات حفاری و خدمات جنبی از در دست اجرا بودن ۵۰ قرارداد جاری با سازندگان داخلی در زمینه های خدمات فنی، سازندگی و جوشکاری، سندبلاست و رنگ‌آمیزی، تعمیرات اساسی و تامین قطعات یدکی خبر داد.

مهدی عرشیان گفت: افزون بر این ۵۰ قرارداد، قرارداد ساخت زیر سازه و بخشهای فلزی دستگاه حفاری نیز در شرف اجرا قرار دارد .

وی افزود: مهم‌ترین قراردادها مربوط به خدمات سازندگی و جوشکاری، سندبلاست و رنگ‌آمیزی، تعمیرات موتورآلات و ماشین‌آلات و تعمیر پمپهای فشار قوی تزریق سیمان و اسید است.

سرپرست مدیریت بازسازی و ارتقای دستگاه ها و تجهیزات حفاری و خدمات جنبی اظهار کرد: از سوی دیگر با توجه به ضرورت کار، درخواست ۶ مناقصه جدید در خصوص تعمیرات اساسی، تامین قطعات یدکی و ساخت لوله های پرفشار (STAND PIPE MANIFOLD) و مخازن سیال در دست بررسی است.

عرشیان افزود: هشت تقاضای خرید از طریق مدیریت تدارکات و امور کالا مربوط به الکتروموتورها، کابلها، روشنایی و اتصالها تهیه شده و در انتظار تایید کمیته تعمیرات اساسی است.

وی گفت: همچنین مقرر شد فرآیند تعمیر بخشی از تجهیزات دستگاه های حفاری پس از تامین قطعات با استفاده از توان متخصصان شرکت در مدیریت نگهداری و تعمیرات (نت) انجام پذیرد.

عرشیان با اشاره به ‎این‌که دستگاه‎های حفاری سازه یکی از اصلی ترین بخشهای دکل است، افزود: ساخت یک سازه آماده برای جایگزینی در زمان بازسازی دکلها در دست اقدام است تا مدت زمان بازسازی دستگاه ها را به حداقل برساند.

سرپرست مدیریت بازسازی و ارتقای دستگاه ها و تجهیزات حفاری و خدمات جنبی، فعالیت بازسازی دستگاه های حفاری توسط پیمانکاران در سایت را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: هم اکنون در بخشهای بازسازی و تعمیرات اساسی مربوط به سازندگی و جوشکاری، سندبلاست و رنگ آمیزی، کابل کشی و ساخت مخازن تمرکز داریم.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، گفت: اهتمام این شرکت بر محور توانمندسازی صنایع داخلی و تقویت ساخت قطعات و تجهیزات در داخل کشور است. به این منظور این مدیریت تلاش دارد در قراردادهای تامین قطعات با هماهنگی مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت از قطعات ساخت داخل استفاده کند تا افزون‎ بر جلوگیری از خروج ارز، خودکفایی صنعت را به همراه داشته باشد.

عرشیان با اشاره به وجود زیرساخت، امکانات و نیروهای مجرب و کارآمد در شرکت ملی حفاری افزود: این مدیریت آمادگی کامل دارد تا طبق برنامه زمان بندی شده نسبت به بازسازی دستگاه های حفاری اقدام کند.


منبع: شانا